| dyannee a întrebat:

happy
Voi ce mancati de obicei la micul dejun? big grin

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Lapte cu cereale viva ( numai cu ciocolata), paine prajita cu unt sau branza topita + ceai, un iaurt cu fructe, Omleta, cremwusti, clatite, placinta cu branza, un sandwich cu cascaval, sunca incalzita, lapte cu cacao, orez fiert cu cacao si zahar, gris cu cacao si zahar.
Am evitat sa mai mananc paine cu ou deoarece contine foarte mult ulei.
Dar, tu ce mananci de obicei dimineata?

43 răspunsuri:
| dyannee explică (pentru DEBrown):

Da,si eu voi avea ore de dimineata din toamna. day dreaming Abia astept! laughing
Iar in privinta micului dejun, tot cam pe la 10.30-11-12 ma trezesc si eu in fiecare dimineata vara si tot am timp sa-l iau pe la 12.30-13.00.Nu stiu daca se cheama mic dejun acesta, dar mi-e foame cand ma trezesc laughing.Iar pranzul il iau pe la 3-4-5.Depinde.Seara tarziu nu e bine sa mananci, ingrasa.happy laughing

| dyannee explică (pentru MYK3):

Dar te-am crezut. happy laughing

| Manuela18 a răspuns:

Mananc ceva mai consistent micul dejun este cea mai importanta masa a zilei. O felie de paine cu unt si dulceata, o cana cu lapte cu cacao si biscuiti BELVITA.winking

| dyannee explică (pentru adorciocolata):

Eu tot ochiuri cu salata de rosii, ardei, castraveti si ceapa.Mai mananc si turte cu gem, o felie de paine cu branza topita si cafea cu lapte dupa. big grin

| DEBrown a răspuns (pentru dyannee):

Nu mi-e de ingrasat mie, ce as vrea sa mai ma ingras putinhee hee

| dyannee explică (pentru DEBrown):

laughing

| ingerashmyk a răspuns:

O cana de ceai cu margarina si miere de albine.

| dyannee explică (pentru Ofiintă):

Mananc ochiuri cu salata de rosii,ardei,ceapa si castraveti de obicei,insa asta nu exclude orez cu scortisoara sau ''melcusori'' cu lapte, paine cu felii subtirele de branza topita cu gust de cascaval sau smantana de la Hochland =p~, paine cu gem/peltea, alune, mezeluri, aperitiv, etc. big grin

| IonuTzz19 a răspuns:

Ou fiert
branza, rosii, castraveti
sandvis
lapte cu cereale
multee etc.
Funda?

| dodicuta a răspuns:

Cereale cu lapte

| mariapetcu2005 a răspuns:

Ceriale cu lapte

| DanDannn a răspuns:

Hmm ...de obicei, in sfera probabilitatilor, acest raspuns depinde de fiecare individ in parte, individ insemnand fiinta umana, capabila sa ia decizii. In concluzie, omleta.

| dyannee explică (pentru DanDannn):

Mai mananc si eu omleta din cand in cand laughing. happy