| Teresa000 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa beau nestea cu gheata dar nu mai am pahare in casa. Ce pot sa fac? Nu pot sa pun gheata direct in sticla ca e mare sticla si se topeste gheata acolo. Dau funda :*

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pui intr-o cană.

| relian a răspuns:

Ce poti sa faci? Daca ai sticle de plastic goale, pune in ele apa cit crezi tu, un sfert sau jumate, apoi baga la congelator.
Or sa incgete apa aia, apoi tu peste acea gheata torni din sticla ta de Nestea ce spui ceai de ala si cam asta e.

Asa poti avea rece pentru o lunga perioada de timp, acea cheata se va topi lent, mult mai leint decat gheata adaugata.

Dar cred ca paharele nu-s asa de scumpe, ai putea sa cumperi cateva, ori pune in cana laughing hai nu ai pahare dar cani banui ca ai.

| johnnny123 a răspuns:

Și te afli la 500 de km de cel mai apropiat magazin? Sau de ce nu poți să faci rost măcar de niște pahare de unică folosință?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și cumpără un set de pahare. Nu costa mult.

| denisTiky a răspuns:

Poti incerca intr o oala, cat despre gheata care se topeste in sticla, mi se pare ceva absolut normal.