| 220V a întrebat:

am o sticla de vin de casa, made in moldova, nu am cu cine sa o beau, cine se ofera?

23 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Vin moldovenesc? Ce spui de-o tuica din partea opusa a tari? big grin

| 220V explică (pentru Musique):

Ceva oltenesc, sau?

| Musique a răspuns (pentru 220V):

Nu-s olteanca. laughing
Din Arad mai bine spus. big grin

| 220V explică (pentru Musique):

Aaaaa, atunci hai

| Musique a răspuns (pentru 220V):

Desigur.batting eyelashes

| 220V explică (pentru Musique):

Dar sper ca ai cel putin 18 ani, ca dupa ne dau astia de pe TPU in judecata pentru promovare de alcool pntru minori

| Ţepeşu a răspuns:

Bitche por favor, eu am vin de la Napoleon.

| CastraveteMurat a răspuns:

Rachiu aduc eu. D'ăla bun îngropat de moșu' acu 40 de decenii. b-)
Unde bem?
Let's party! Woohoo \m/

| DudaYeah a răspuns:

Cu minee! \m/
*The roof, the roof, the roof is on fire*!smug

| 220V explică (pentru DudaYeah):

No bine, hai ca te astept \m/

| DudaYeah a răspuns (pentru 220V):

No bine Mooo, vezi că vinsmug

| 220V explică (pentru DudaYeah):

Astept

| Syter a răspuns:

Am si eu de la bunica, tot de casa, vin eu la tine, sau tu la mine?

| 220V explică (pentru Syter):

Pai unde stai, ca vin eu, vin si cu sticla mea, dar nu stiu daca mai ramane ceva pana la tine

| Syter a răspuns (pentru 220V):

Momentan stau in beci si ma uit ce sticla sa iau, sa iau una de vin si una de rachiu?
Nu te imbata fara mine, te rog eu frumos. Vreau si eu sa "savurez" din vinul tau.

| 220V explică (pentru Syter):

Bun, atunci nu termin sticla

| ViezurE a răspuns (pentru Syter):

Cum faci cu sticla? O iei în braţe şi zici "My preciouuuus".

| Syter a răspuns (pentru ViezurE):

Pentru mine vinul inca nu e chiar un lucru pe care sa-l jelesc, am din belsug.
Poate cand va fi o criza de struguri, si nu o sa mai am prin ce vagauni sa-mi beau ca un baron vinul direct din sticla, atunci o sa tin sticla la inima si nu o sa o dau nimanui. Promit pe sufletul meu de mincinos betivan.

| epurel a răspuns:

Bă, tu ai forat-o deci? dă-mi sticla înapoi sau te arunc în puţ!

| 220V explică (pentru epurel):

Nuuuuucrying, nu mai fur

| epurel a răspuns:

Bă tuţi' naţia ta, tu bei sticla cu ăştia? Adică, aşa fără mine, fără rachiu moldovenesc?

| 220V explică (pentru epurel):

Nu am rachiu ma, aduci tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm...dupa ce bem, dansam pe acoperis? Daca da eu vin :X "Hai sa dam picior cu mana"