| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, o sa merg la un majorat si vreau sa beau whisky fara sa ma imbat (nu mult) 2-3 pahare. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa pui coca cola intr-un pahar de whisky, sa-l agiti bine cu o lingurita pana iese tot acidul si apoi sa pretinzi ca-i whisky. In felul asta poti bea cate pahare vrei, fara ca macar sa te ametesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 2-3 pahare nu te imbeti, mai ales daca mananci bine... bineinteles paharele sa fie de bun simt, nu pahare de cola pline ochi

| mihai69 a răspuns:

Înainte să bei tăria, dai pe gât vreo 2 linguri de ulei (recomand de măsline sau de porumb că au gust mai plăcut). Acesta va "înveli" pereții intestinelor şi va scădea cantitatea de alcool care trece în sânge. Aşa cum a mai spus cineva, va trebui să bei multă apă - esențială pentru metabolizarea alcoolului care va trece totuşi în sâmge.

| Fantastic7 a răspuns:

Iti bagi degetele pe gat si vomiti tot.

| marriancosmin a răspuns:

De ce sa nu te imbeti? laughing)

| MasterOfDark2017 a răspuns:

Bea incet si mananca bine

| zImAwesome a răspuns:

Bea 2-3 pahare, ce să faci? laughing)

| Fabi03 a răspuns:

Mănâncă bine înainte si după fiecare pahar bea di câte un pahar de apa plata (apa, nu altceva) si astfel poti bea mai mult fara sa simți nimic.
P.s. dacă faci așa si bei exagerat de mult de te imbeți a doua zi nici nu veti simți că ai băut.
Spor la drink-uiala