| Katsu a întrebat:

Buna tuturor, alunele ingrasa? Ma refer la cele culese din recolta proprie, nu cele sarate din magazine, dar nucile? O zi buna!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă sunt consumate în cantităţi rezonabile şi nu se exagerează, NU îngraşă!

Pentru detalii vezi linkul :
http://www.getfit.ro/......alune.html

| c0ton a răspuns:

Da ingrasa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru c0ton):

Serios? laughing

| c0ton a răspuns (pentru Cosmin86):

Da in ecces

| Cosmin86 a răspuns (pentru c0ton):

In exces orice ingrasa, chiar si cele mai slabe mancaruri. Dar grasimile sanatoase din masline, nuci, alune, etc. (ma refer la ele crude, nu porcarii prajite in ulei si puse la punga ) sunt necesare pentru sanatate si energie si ar trebui incluse in alimentatia zilnica.

| SpaNu88 a răspuns:

Una dintre gustarile zilnice trebuie sa includa grasimi gen alune, arahide, nuci
Cam o mana pe zi nu ingrasa. toata treaba este sa nu se combine cu carbohidrati.