| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Orezul ingrasa? Dar nucile? Ms!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orezul ca si cartoful sunt aproape in totalitate carbohidrati.Normal ca poti manca, dar ai grija cat.
Orezul salbatic, basmati, e bun si sanatos. Cel ce il consumam de obicei e rafinat, si ca tot ce e rafinat e nociv. Dar asta nu inseamna ca nu are la fel de multe calorii.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoua sunt foarte bogate in calorii. Orezul poate fi folosit cu succes in diete ca inlocuitor al painii (are mai putine calorii), dar se recomanda a fi consumat cu moderatie, fiind de preferat alimente de calitate mai buna (fructe, legume proaspete). Nucile sunt contraindicate cam in orice dieta/regim.

| Ana a răspuns:

Amandoua ingrasa, destul d mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un alt topic :) http://www.tpu.ro/......u-fundita/