| justme_2191 a întrebat:

Buna sunt in clasa a opta si vreau sa slabesc vreo 4 -5 kilograme dar nu prin infometare sau diete pentru ca anul asta e important pentru mine si nici de sport nu am timp imi dati si mie niste sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| AndreeaWinchester a răspuns:

Ai putea forate usor sa iti schimbi (nu intr-un mod drastic) alimentatia: mai multe fructe si legume, mai putine grasimi si lucruri nesanatoare. Un alt lucru folositor atat pentru sanatate cat si pentru aspect este sa mergi cat de mult posibil. Poti sa iesi cu o prietena prin parc, mai povestiti plimbandu-va, nu stand pe banca, si veti face cateva ture ale parcului fara sa va dati seama. Ar mai fi un lucru, daca ai probleme cu abdomenul si nu ai timp sa faci exercitii suplimentare, ai putea foarte bine sa te straduiesti cat de mult posibil la orele de educatie fizica, mai ales la exercitile care sunt concentrate pe abdomen (sau doar la ele; D). Prin acesti pasi, nu numai organismul tau si sanatatea ta vor fi transformate in bine, ba chiar vei pierde si niste kilograme nedorite. Pentru a nu te plictisi facand aceste lucruri, poti sa chemi oricand si niste prietene sa te ajute (exemplul cu parcul de mai sus; D)
Sper ca te-am ajutat si succes in pierderea kilogramelor! happy

3 răspunsuri:
| LexUTz a răspuns:

Pai nu ai cum altfel! Ori faci foamea ( cu toate ca eu unu unul nu sunt de acord cu strategia asta) ori faci sport cum este si indicat!
Totusi nu cred eu ca nu ai 20 de minute libere intr-o zi ca sa faci niste abdomene acolo. Ia sa te gandesti mai binehee hee

| koool a răspuns:

Fa si tu -- http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek!
Si mananca mai putin!

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi