| denisa20 a întrebat:

Urmeaza aniversarea casatoriei parintilor mei si m-am gandit sa le fac un tort cu etaj.Am gasit retete de blat dar mai am nevoie de niste retete de crema.Ma puteti ajuta? Multumesc!

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Iti spun o crema usoara: o cutie de frisca de 500g o bati si adaugi o cutie de 400g iaurt cu fructe de preferat cu visine ca are si un pic de culoare, si mai bati un pic. pui crema intre foi si adaugi peste fructe din compot si gata. simplu si racoros. apropo sa nu uiti sa insiropezi blaturile indiferent ce crema alegi sa faci. La multi ani fericiti si sanatosi parintilor tai!

| DildăuPaispe a răspuns:

Cear fi sa cumperi o cutiuta d-aia cu frisca si sa o folosesti drept crema, apropo daca nu gasasti cutie mare, ia mai multe din astea mai mici si decorezi cu fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu cumperi crema la rece de ciocolata si bagi bucatele de ciocolata prin ea. E foarte usor de preparat si este si foarrrtee gustoasa nu e gretoasa deloc. Multa bafta si la multi ani parintilor tai.