| Cris06 a întrebat:

vine vara si eu vreau sa slabesc, dar cand iti este cald o inghetata este... Deci vreau sa va intreb, ati incercat sa faceti ceai verde de exemplu sau apa cu lamaie mai acrisoara sa o puneti la ingetat si apoi iese ca inghetata?
Ce imi recomandati in locul inghetatei din comert?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand să te hidratezi cât mai corect, minim 2 litri de apă plată cu felii de lămâie.
Înghețata cea mai sănătoasă este cea făcută în casă. Consumi 1-2 pe săptămână, dar dietetică!
Pa, pa.

| VadTot a răspuns:

La Cat De pofticioasa pari nu cred ca ai vreo sansa sa slabesti.Scuza ma daca te jignesc.dar ambitia ta lasa de dorit. Daca ai fi vrut sa slabesti pai slabeai pana acum, toata iarna ce ai facut? ok Scuza ma ca sunt asa rau cu tine! Deci vrei sa slabesti? Pai recomandarea mea era aceasta..Sa Renunti la toate prostiile de prin comert ..si crede ma ca slabesti automat! uite renunta la toate prostiile mai putin la inghetata si tot ai sa slabesti.ce zici?

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Nu e nimic dacă mănânci în jur de 3-4 ori pe săptămână.De înghețata aia nu am auzit, dar cred că o voi încerca.Nici eu nu mă prea pot să mă abțin de la dulciuri.
Citește aici și te vei lămuri, scumpa.
http://www.ele.ro/......manal-5969
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Stai liniştită, nu mori dacă consumi o dată pe săptămână îngheţată.
Încearcă să te abţii de la dulciuri şi fă cât mai mult sport.
Te pup!

| DaveMustaine a răspuns:

Am citit undeva ca inghetata(de vanilie, mai exact) nu ingrasa.

| Rebekka97 a răspuns:

Acuma nu mori daca mananci o inghetata cateodata! Fa mult sport si mananca muuulte fructe si legume si o sa-ti permiti sa mai mananci cate o inghetata.Dar ca sa iti raspund la intrebare incearca sorbeturi fara grasimi si cu putine calorii in locul inghetatei sau fa-ti o salata de fructe si bag-o la frigiderbig grin.

| TumblrAddict a răspuns:

Dar cati ani ai mai exact?