| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa mananc ceva bun, usor de preparat, fara multe ingrediente si dulce (in afara de budinca ). mersi!

Răspuns Câştigător
| Ramo137 a răspuns:

Asa..iti trebuie zahar, faina, putina sare, lapte, un pliculet de drojdie si daca doresti stafide, bucati de ciocolata, esente...
pui 2 cani de faina intr-un lighean de bucatarie, faci cu pumnul in mijloc o gaura si torni o cana de lapte si o cana de zahar.pui un varf de cutit de sare, esentele si pliculetul de drojdie. poti pune si 2 linguri de margarina. ungete cu ulei pe maini de fiecare data cand o framanti. si amesteci bine. pe urma poti pune stafidele sau ciocolata sau bucati de fructe, normal dupa ce a fost lasata la cuptor. papa da-mi pls funda

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ramo137 a răspuns:

Multumesc pentru fundita big grin

| Clauvdgg a răspuns:

Gris cu lapte.
Pui in ceva niste lapte si il pui la foc.
Pui 2 linguri de zahar. Mai tarziu dupa ce se incalzeste laptele pui 2 linguri de gris. Amesteci pana se face gros cam ca budinca.
Astepti sa se raceasca, dar numai sa nu fie fierbinte si poti pune gem peste.winking
Bafta! laughing

| imitatiedeom a răspuns:

Clatite, se fac foarte usor si sunt foarte bune!

| Bitza91 a răspuns:

Clatite