| eudoareuuuu a întrebat:

Este adevarat ca scortisoara si mierea slabeste? eu vreau sa incerc aceasta dieta. si de maine vreau sa ma tin de ea si sa nu mai mananc fripturi si carne si cartofi prajiti o sa mananc mai mult fiert si o sa imi fac ore fixe sa mananc

1-o sa va intreb ceva Pentru prepararea amestecului, ai nevoie doar de aceste două ingrediente şi apă, fără a mai adăuga altceva. Reţeta de slăbit este foarte uşor de preparat. Mai întâi se pune o cană cu apă la fiert, în timp ce într-o altă cană se amestecă o linguriţă de miere şi ½ linguriţă de scorţişoară, până când se formează o compoziţie omogenă. După ce apa a dat în fiert, se lasă 4-5 minute să se mai răcească, după care se adaugă peste amestec. Atenţie! Peste miere nu se adaugă apa fierbinte, întrucât mierea devine toxică la peste 70 de grade Celsius.

deci intrebarea era ca dupa ce clocoteste apa pe foc o iau o las putin sa 5 min pana se mai raceste sa fie calduta si in paharu care amestec mierea si scortisoara torn peste apa si nu are nimic nu? Si mierea daca cumpar de la magazin normala are ceva la borcan din ala sau trebuie miere speciala de casa de la albine? dau funda mersi!:*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi daca esti baiat sau fata si iti spun eu cum sa slabesti, fara aceste tampenii de diete care iti fac mai mult rau decat bine.Si te rog, nu mai posta asa ceva la Dragoste si sex.

| eudoareuuuu explică (pentru anonim_4396):

Fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru eudoareuuuu):

Ok.in functie de timpul meu,iti voi trimite un mesaj privat zilele astea.
Cat despre miere,poate ved si altii:o lingurita de miere si atentie:miere naturala,nu cea din magazin, luata dimineata pe stomacul gol si fara a bea apa sau altceva timp de cateva minute, dupa ce o iei, face bine intregului organism, dar nu are legatura cu slabitul.
Voi reveni cu un mesaj.
O seara buna.

| Celcareajuta a răspuns:

Mierea este 99% zahar, deci nu face minuni la slabit.
Scortisoara iti pastreaza optim nivelul de glicemie.
Daca vrei sa slabesti mananca legume crude, lactate si branzeturi(! nu branza grasa, branzica dietetica/iaurt/kefir/sana/lapte batut), carne slaba (pui, peste) la gratar, dar si fructe(in cantitati rezonabile).

Răspuns utilizator avertizat
| Aura02 a răspuns:

Mananca cate o lingurita de miere in fiecare dimineata. De scortisoara nu sunt sigura. Carnea contine proteine, deci e sanatos sa o mananci insa, doar fiarta.