| Afrodita_9380 a întrebat:

vreau sa pregatesc ceva de mancare pentru pranz. dar nu stiu ce... voi ce retete bune si usoare stiti?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy spaghetele sunt bune in orice fel preparat, si cu sunca presata, si kaiser, uite eu o data pe luna fac spaghete cu kaiser, dupa ce fierb pastele, le scurg, dar in timp ce fierb prepar sosul, ai nevoie de :
o ceapa, doi catei de usturoi(facultativ) kaiser, si ketchup, prajesti kaiseru apoi adaugi ceapa +usturoiul, dupa ce s-au rumenit, adauci sosul de rosii ce ai tu in casa si lasa-i sa dea un clocot si adaugi pastele s-au rastorni sosul peste paste, daca iti place condimentat poti taia si un ardei iute, piper, poti decora cu un pic de verdeata, sa stii ca e o delicatesalove strucklove strucklove struck mult norochappy s-au poti face o tortillas e un amestec de cartofi+_ceapa+ ou, te asigur ca e un deliciulove strucklove strucklove struck si nici nu stai mult in bucatarie...

| Joannaa a răspuns:

Poti face salata orientala, cascaval pane sau ficatei sper ca te-am ajutatwinking

| aylin_8497 a răspuns:

Poti face o salata de cruditati alaturi de oua ochi pe plita fara ulei,

| Atechan a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/......apid-4393/

mie imi pare bun!
pofta buna! funda?

| diclorofosfat a răspuns:

Spaghete Bolognese. Sosul e cheia. Calesti niste ceapa, apoi adaugi carnita de vita taiata foarte marunt, o prajesti binisor, si adaugi sos de tomate, amesteci bine pina e gata carnea. Pastele le fierbi ca de obicei. Rapid si Gustos. Pofta Buna