| Claudia52 a întrebat:

Joi raman singura cu verisoara mea.Ce am putea face?
Vreau si niste retete simple si usoare, pentru ca vreau sa pregatesc si ceva de mancare.

Răspuns Câştigător
| MistyMisticalyMiss a răspuns:

Daca ai blender si niste fructe, iaurt si altele (depinde de reteta), poti face smoothie-uri. Eu am facut cu prietena mea si sunt super, mai ales vara.Sunt satioase si tin de foame. Dar nu exagera daca faci unul de banane =]] Iti dau un site:http://www.teoskitchen.ro/2012/04/smoothie-de-fructe.html
Poti face iaurt de fructe. Pui fructele in blender si iaurtul. Si gataaa. Sau un shake de ciocolata. http://www.qbebe.ro/retete_culinare/1_-_2_ani/shake_de_ciocolata (nu te lua dupa nume =])
Poti face o salata de fructe. Depinde de ce vrei.
Ca actiuni... Pai, fa un oracol si pune-o si pe ea sa il completeze. Fa o coregrafie, discutati, va uitati prin poze, desenati, va uitati prin reviste, scrieti un mic jurnal, faceti karaoke, improvizati haine (veste, fuste, esarfe), cititi glume, va uitati la TV

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Tiramisu...e foarte usor de facut dar ai nevoie de multe ingrediente... daca vrei cv ffoarte simplu :clatite happy

| Zenithf a răspuns:

Vrei mancare gatita? Spaghete bologneze, mamaliguta cu branza si kaizer sau carnat fript, ghiveci, pilaf, orez cu legume mexicane. Retete gasesti pe http://www.culinar.ro/
Spor la gatit.

| WR104 a răspuns:

Retete.ro
Pofta buna!

| faaalyoana a răspuns:

Chemati niste baietasi la voi, va distrati un pic si voi!

| Madutzadragutz05 a răspuns:

Buna! Pai, poti sa faci niste clatite, shandwich, niste inghetata, limonada, o omleta.
Sper ca te-am ajutat.
Bye happySi mut noroc.