| Alexakos a întrebat:

.. ma gandesc sa fac cursuri de bucatar sau de cofetar-patiser...si vreau sa stiu cum pot intra la cursuri, (am numa liceul terminat deocamdata) de ce am nevoie pentru a intra, si daca iau diploma de meserias si imi continui meseria, mai tarziu cand o sa am familie o sa fie probleme de genul ca nu o sa prea fiu cu ei si o sa fiu mai mult la munca? si ce parere aveti de meserile astea? se merita? daca s-ar putea sa dati cat mai multe informatii vas fi recunoscator. multumesc.

3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Dulceata are dreptate.Inainte de a te apuca de un curs trebuie sa te gandesti daca te poti dedica meseriei in sine.Este o meserie careia ii trebuie dedicatie, talent si profesionalism.Nu o sa ai sarbatori libere, nu o sa ai un orar prestabilit, trebuie sa fii rapid, iute de minte, organizat si foarte pregatit.Bineinteles ca depinde unde o sa lucrezi, ce cerinte sau de dorinta ta de a realiza ceva.Intre chef si bucatar exista diferente ca de la cer la pamant. Daca vrei sa iti faci din asta meseria vietii, atunci fa cursuri de Chef-s(biologie moleculara, nutritie, o limba straina si contabilitate).
Ce parere am despre meseria asta?
Iti trebuie talent, o forta de munca extrema, dedicatie si profesionalism. Daca faci o socoteala, si iti ies lucrurile astea, go ahead!

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Daca ai facut liceul pe trism si alimentatie nu-ti mai trebuie neaparat curs.
Poti inavata pur si simplu stand pe langa un bucatar priceput.
Dar sa stii ca este foarte mult de munca si ai un program de dimineata pana seara tarziu...
Vezi si tu orienteaza-te la ce iti place!
Te pup, pa pa! :*

| PappaBear a răspuns:

Eu cred ca daca esti pasionat de aceste meserii, merita. Iar referitor la prima parte a intrebarii, te poti informa online despre modalitatile prin care te poti inscrie la aceste cursuri. De exemplu aici:
http://sbinfo.ro/