| Angel977 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de bucatar? Eu sunt la profesionala pe profil de ospatar/bucatar si pana acum am facut practica doar in bucatarie plus ca am fost si angajat vreo 2 luni.Problema e ca ma prea ma atrage mesera asta,simt si cred ca nu sunt facut pentru asta.Mi se pare foarte greu,e foatre multa munca pe bani putini, necesita multe sacrificii si multa dedicare iar eu nu cred ca merita pentru ca simt ca nu mi se potriveste aceasta meserie.La inceput auzeam numai de bine despre aceasta meserie dar cand am ajuns sa vad cum e, am realizat ca ne e asa.In unele zile nu mancam aproape nimic pentru ca nu aveam timp,stateam multe ore peste program,stresul e foarte mare, statul in picioare 12-14 ore pe zi etc.As vrea ca dupa ce termin profesionala sa fac liceul la seral apoi un curs de maseur.O alta meserie pe care o indragesc foarte mult e cea de fotograf.Ce parere aveti? Merita sau nu meseria de bucatar?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu isi place renunta la meseria asta, multa munca, banii putini, mai ales in Romania te manca patronul, muncesti ca un sclav

| andMM123 a răspuns:

Depinde in ce tara esti ..in Romania NU in alte tarii Da si depinde ce grad o sa fii daca ajungi master merita...

| Dutu311 a răspuns:

Da merita dar sa lucrezi in alta tara