| anonim_4396 a întrebat:

Salut eu anul asta am terminat liceul si vreau sa ma înscriu la un curs de bucătar, ce părere aveți si după curs am vreo șansa sa găsesc un loc de munca in acest domeniu?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Chiar cei care organizeaza cursuri mai sunt uneori in relatii cu angajatori, in special din cei mai mari gen restaurante, hoteluri mari etc. Ti-as sugera sa faci un curs organizat de Agentia pentru ocuparea fortei de munca din zona in care locuiesti, si ei au legatura cu angajatorii. Practica la curs o faci prin restaurabte, daca esti bun poate ramai chiar pe-acolo, sau afli de vreun loc de munca. Daca iti doresti sa faci asta si-ti place cu adevarat fa cursul, sigur iti gasesti ceva daca esti serios si bun. Succes!

| stefan93Eu a răspuns (pentru mixxjim):

Mulțumesc pentru incurajare

| Johndoe2023 a răspuns:

Ai foarte multe sanse sa iti gasesti un loc de munca si in tara si in strainatate daca vei fi bun. bineinteles ca vei porni la inceput ca ajutor de bucatar