| George18011993 a întrebat:

poti face la un cuptor cu microunde daca nu am farfuria la el?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, nu se va incalzi uniform. Poate ca ai observat ca acel taler/farfurie din cuptor se invarte. Cauta o farfurie sau platou care sa pice bine pe acel cerc rotativ si sa se invarta.

| danutzu96 a răspuns:

Fa rost de alta farfurie pentru ca altfel mancarea se incalzeste in puncte

| DarthNiger a răspuns:

De ce sa nu pui pe farfurie? asa se face in mod normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui o farfurie de-a ta

| 4ndr33y a răspuns:

Daca nu se roteste mancarea e problema pentru ca se arde intr-o parte iar in alta ramane rece.

| Lucian4 a răspuns:

Da, te-ai gandit care e rolul farfuriei in microunde?