| Madayna a întrebat:

Cuptorul cu microunde il poti folosi ca si un cuptor de la aragaz, adica sa prepari mancaruri sau doar pentru a le incalzi? Care este maximul de timp in care poti tine un aliment in cuptorul cu microunde?

Răspuns Câştigător
| Serree a răspuns:

Cuptorul cu microunde este in special pentru semi-preparate si daca vrei sa incalzesti ceva. Poti baga si pizza dar trebuie sa fie semi-preparata

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Cuptorul cu microunde este numai pentru a incalzi. Nu poti sa prepari omleta de exemplu. Dar este destul de nesanatos chiar si incalzitul. Timpul maxim depinde si de puterea cuptorului.

| Public22 a răspuns:

Cred ca doar incalzesti

| einenebun23 a răspuns:

Incearca sa eviti cat mai mult posibil cuptorul cu microunde pentru ca este foarte nesanatos. Dar poti prepara unele mancaruri nu chiar orice dar de astea mai usoare poti.

| NopeCheers a răspuns:

Pai Cuptorul de microunde nu il poti folosi ca si aragaz, poti incalzi mancarea, poti prepara anumite alimente care au nevoie decat de incalzire. Maximul de timp e de 60 de minute, sau conteaza reteta sau alimentul care vrei sa il prepari.

| Madayna explică (pentru NopeCheers):

Ma refer la preparat tarte sau pizza care au nevoie de maxim 30 minute la cuptor sau piept de pui preparat putin pe tigaie si dupa bagat la cuptor cu ceva mozzarella pe deasupra.