| anonim_4396 a întrebat:

Spalarea hainelor de zi cu zi in masina de spalat la temperatura de 30 de grade este eficienta? La ce temperatura obisnuiti sa spalati hainele?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai scrie si pe ele ca 30 grade - majoritatea. Ma refer la haine de bumbac, poliester, vascoza. Daca sunt haine de casa si ai pete poti incerca si 40 plus ceva vanish.
In rest haine normale 30 grade, negre la fel chiar si la 20 merg negre.
Daca sunt camasi si scrie pe eticheta ca merg la 40-60 poti incerca.
Eu spal la 30 hainele, 40 -60 prosoape si lenjerii de pat albe; daca sunt colorate se fac varza la 60.
IN rest bag aproape intotdeauna clatire suplimentara ca am motanelwinking si trebuie big grin

1 răspuns:
| IIIshaneIII a răspuns:

Eu spal tot la 60* si la 90 lucruri jegoase