| lalala22 a întrebat:

Cum se foleste masina de spalat? adica ce pui ii ea ca sa iti speli hainele big grindore? lenor? da da stiu ca ii aiurea intrebare da chair nu stiu. Voi ce solutii folositi pentru spalara hainelor big grin

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! pai depinde ce bagi (lucruri) in masina, setezi programul pentrutipul de haine, apoi setezi timpul, modul de spalare, iar in sertarase pui ce dero crezi ca ai tu in casa, automat sa fie, apoi pui balsam in sertarasul anume pentrubalsam...restul face fasinasmugsmug spor la spalat, dar nu azi ca e sarbatoarewinking

| bendis92 a răspuns:

In primul rand sortezi hainele-1. Bumbac si din care nu iese culoarea; 2.Negre si inchise; 3.Colorate (fara rosu ca pateaza)
1. Se spala la 60 grade, programul culori rezistente (la mine asa se numeste); 3. Se spala la o temeperatura mai scazuta 30-40 grade
Buun acum cutiutele- cea pentru balsam (cocolino, lenor) are ca un simbol gen floricica cu 6 petale, iar cel de langa e pentru detergent (ariel, bonux, etc) si neaparat Calgon. Sper ca am fost de folos big grinBafta!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Pai intr-o cuva d'aia pui detergent (eu folosesc Ariel sau Tide depinde)si intr-una lenor si gata.