| crisc a întrebat:

sunt din cluj si as dori sa urmez un curs de bucatar pentru familia mea. Sunt mamica unui baietel de 1an jumate si chiar daca stiu sa fac anumite feluri de mancare, cred ca mi-ar prinde bine un curs....Am tot cautat pe net dar sincer, nu gasesc nimic... Prefer sa nu ma adresez la fortele de munca unde ofera cursuri gratuite sau cu sume modice deoarece nu sunt foarte increzatoare in ceea ce ne ofera statul..deocamdata.
astept raspunsul Dvs. va multumesc

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu stiu in Cluj, dar in Buc sunt scoli de meserii care organizeaza pe 7 luni cursuri de bucatar. 9 mil, frecventa 1 sau 2 intalniri pe saptamana. La final, examen practic si teoretic si diploma atestata de minister. Trebuie sa fie astfel de scoli si in cluj.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te sfatuiesc totusi, sa apelezi la cursurile ATESTATE de calificare, organizate de fortele de munca!
Si eu sunt tot din Cluj, am mai multe cunostnte care au urmat asemenea cursuri (la locul de munca), au invatat bine meseria si unii lucreaza acum in strainatate, in domeniu, fiind apreciati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ai gasit un loc unde sa poti face ceva cursuri mai profi de gatit in cluj? ca si eu caut si nu gasesc mai nimic pe net

| crisc explică:

Ok, sa vad cum o sa fac... dupa cum am spus vreau sa invat sa gatesc cat mai bine pentru familia mea, nu sa ma angajez in domeniu. Si nu stiu cum e cu cursurile de la fortele de munca...nu te obliga apoi sa te angajezi? nu dau cu parul, doar intreb...happy

| crisc explică:

Psiholoaga, multumesc de raspuns, bula, la fel. din pacate asta am tot cautat zilele astea si nu am gasit. De aceea am apelat la acest site, poate stie careva mai mult decat mine.
Acum, nu credeti ca stiu sa gatesc doar cartofi prajiti laughing, nici chiar asa.
Cu ani in urma am mers la cateva ore de gastronomie dar nu am finalizat acel curs pentru ca mi se dicta doar dintr-o carte de bucate la fiecare ora la care am participat si nu se facea si practic. Sa copilez o carte de bucate o pot face si singura, acasa si culmea, gratis...