| noname_4196 a întrebat:

Am auzit( probabil nu am auzit bine) ca fortele de munca organizeaza cursuri gratuite ( de bucatar, ospatar, frizerie etc) pentru tineri.mergi depui ceva dosar si in cateva luni poti incepe cursul dorit. Este adevarat? Unde as putea sa ma interesez? Primesc si minori peste 16 ani?

Rog seriozitate!

1 răspuns:
| IrimieRaluca a răspuns:

Unele sunt gratuite pentru toti care vor sa se inscrie, altele doar pentru someri. Oricum, sunt cursuri care sunt echivalente cu un master (pe resurse umane, de exemplu), doar ca termini in 6 luni, nu in 2 ani, si costa pana in 600 lei, nu 2500 pe an. Poti sa mergi direct la ei sa te interesezi. Pe net nu sunt detalii suficiente.
Bafta!