| AnielAn a întrebat:

Trebuie sa fac o prajitura si imi trebuie smantana lichida pentru frisca. La magazinul la care am fost era smantana lichida de gatit. Oare e aceeasi sau exista una doar pentru frisca?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Smantana este greu de batut pentru frisca, doar daca este proaspata si netratata. In loc de spuma va iesi unt.
Cauta simplu FRISCA, care este de batut.
Daca vrei sa aplici frisca deasupra prajiturii (ornamentare), atunci poti folosi si frisca vegetala (de exemplu "Hulala", sub forma de spray).

| AnielAn explică (pentru Bula):

Imi trebuie smantana pentru frisca pentru glazura. Nu ca sa fac frisca

| Bula a răspuns (pentru AnielAn):

Daca faci glazura de ciocolata, poti folosi unt topit in loc de frisca.
Doar sa ai grija de consistenta glazurii calde.

| Bizon95 a răspuns:

Da
frisca se poate cumpara direct la tub
sau se face din smantana cu mixerul, se bate pana devine frisca
insa in orice caz...

GOOGLE UBER ALLES:

https://www.google.com/search?q=cum+se+face+frisca

| AnielAn explică (pentru Bizon95):

Imi trebuie pentru glazura nu ca sa fac frisca

| Furnicuta000 a răspuns:

Smantana pentru frisca este o smantana grasa, si smantana pentru gatit este grasa dar de obicei nu se foloseste pentru prajituri. Nu este acelasi lucru dar daca are peste 30% grasime poti incerca.