| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate grame au urmatoarele :
Un polonic de supa?
O ceapa medie?
O pulpa de pui medie(fara cea superioara)?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare, 100 gr.

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Lichidele se măsoară în litri. Depinde la ce fel de polonic te referi.
Dacă mie ceapa aia mi se pare medie, altuia poate i se pare mica sau prea mare.
N-ai cantar?

| sierra1 a răspuns:

Undeva intre 100 și 975

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Kolors):

Bine ca sunt eu nefolositoare.
Dacă tu ai un singur fel de polonic nu înseamnă că toata lumea are la fel. Sunt și mari sunt și mici dacă nu știai. E greu sa mergi în magazin sa cântărești o ceapa, nu? Și nu ai spus dacă pulpa e cruda, fiarta la grătar, prajita. A, cruda nu prea are 100g, poate avea mai mult, poate mai puțin. Și dacă ai găsit pe google, de ce mai intrebi pe acest site plin de copilași care așteaptă sa se joace cu păpușelele și mașinuțele?

| sierra1 a răspuns (pentru Kolors):

"niste raspunsuri de... cati ani aveti copilasi?"

exact pe măsura intrebării, uite polonice (de unde să visăm noi ce vrea domnia ta)

https://www.olx.ro/oferta/set-polonice-cupru-IDbpVar.html

| sierra1 a răspuns (pentru Kolors):

" TPU se dovedeste a fi un site de copilasi pierduti."

calitatea site-ului de datâ intâi de toate de calitatea (sau lipsa ei) intrebărilor - vorba aia: cum e trucu-i și pistolu'

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Să se joace de-a mama și de-a tata cu păsărica și prunica.