| almdiana a întrebat:

Bună TPU! Îmi poate spune și mie cineva, cu aproximație, cam câte calorii are o portie de mâncare de fasole și o pulpa superioara de pui? Nu vreau pe suta de grame, ca nu am cantar de bucătărie. Cam o farfurie de mâncare a fost. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Arde-le si masoara caloriile produse!winking
DOAR asa se poate masura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de mare este porția, dar pulpa? Nu se poate da un rezultat clar.

| SharpEagle a răspuns:

Cat despre "cat are o portie", e greu de zis, depinde de cine face portiile, nu? Aproximeaza si tu, ca doar tu esti singura care ai vazut "live" portiile alea.

| Silviullet a răspuns:

Nu iti poate spune nici macar un expert, e imposibil sa-ti dai seama ce ai pus in ea, cat si cum!