| anonim_4396 a întrebat:

Cam pe la ce varsta ar trebui sa inceapa fetele sa invete ceva "bucatarie de la mamele lor?

Răspuns Câştigător
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Eu am invatat de la tatabig grin ...si de la mama... dar tata este un bucatar formidabil happy ...la 14 ani deja gateam singura aproape orice mancare happy... mi-a placut foarte mult sa invat si nu pierdeam nici o ocazie sa mai "fur" cate ceva din "secretele " de gatit ale tatalui meu tongue...la inceput a fost putin mai dificil pentru ca ba scapam putin mai multa sare in mancare big grin ba o uitam pe foc big grin... dar pe urma am inceput sa invat happy ...acum la 22 deja sunt o gospodina ft buna (modesta de mine tongue ) tinand cont de faptul ca am si o fetita happy ...si de-abia astept sa cresca si ea mai mare si sa invete sa gateasca alaturi de mami :X

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inca de pe la 11-12 ani imi placea sa stau in bucatarie si sa o ajut pe mama mea apoi pe la 13 ani am pregatit prima mea ciorba (cu cartofi) si a fost o surpriza pentru parintii mei, apoi am facut piftelute cu sos.Am urmat liceul in alt oras, am stat la internat, am mancat la cantina si dupa un trimestru m-am mutat la gazda ca am facut gastrita.Acolo am inceput sa imi gatesc singura, experienta de acasa m-a ajutat.Deci pentru fete e necesar sa intre in bucatarie cat mai mici sa isi ajute mamele dupa puterile lor, asta le v-a folosi mult in viata.

| nellyneliana a răspuns:

Nu cred ca este o varsta anume...big grin

| Brigitta a răspuns:

La aceeasi varsta ca si baietii tongue Pentru ca si ei sunt perfect capabili sa devina bucatari desavarsiti...
Varsta exacta nu o stiu pentru ca nu am copii, dar presupun undeva pe la 12-13 ani ar trebui sa mai incerce una si alta prin bucatarie happy

| Anca a răspuns:

Eu pana la 19 ani am facut maxim cartofi prajiti si ochiuri. La un mom dat mama a plecat din tara si in prima luna am platit 16 mil telefonul, acu ani de zile laughing) ca o tineam la telefon pana imi zicea cum sa fac mancare si plangeam ca eu o sa mor de foame.
Deci nevoia m-a invatat. Apoi la 19 ani m-am mutat cu prietenu si atunci am inceput sa gatesc de toate si la un mom dat s-a transformat intr-o pasiune.
Acum am lasat-o mai moale ca nu mai e nici prietenu care sa manance ceea ce fac eu si nici timp nu mai am happy

| MisterKat a răspuns:

Presupun ca la 18 ani fetele ar trebui sa stie sa faca ceva de mancare. tu nu crezi asta?! happy

O zi buna!

| gabitza_3022 a răspuns:

Eu am 13 ani si cat de cat ma descurclaughinginca nu am dat foc la casalaughing am avut si mici accidente dar trec ca de! asa e la inceput.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la o varsta cat mai mica... cu cat mai repede cu atat mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul in care mamele stiu sa gateasca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam la aceeasi varsta ca si baietii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai exista treaba asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 12 ani deoarece la varsta de 18 ani ele trebuie sa stie sa faca de mancare, adica mancaruri mai sofisticate, mai delicioase;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 12 ani si stiu sa gatesc destule mancaruri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam pe la 11 ani trebuie sa stie ceva-ceva, nu mancaruri sofisticate

| vykkusor a răspuns:

Nu cred ca acest lucru are o anumita virsta, multe persoane invata sa gateasca atunci cind vine nevoia... dar ar fi bine ca orice fata sa poata face macar ceva, ceva.pa