| edytZzza a întrebat:

Cand este recomandat sa mananci paste ( si sa nu te ingrasi ) : dimineata sau seara?

12 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Dimineata nu stiu cine poate sa manance paste big grin In cel mai bun caz, se mananca la pranz pentru ca ingrasa iar ceea ce ingrasa si il mai mananci si seara, e clar ca nu e bun. Ingrasa si daca mananci mult si in mod repetat paste.

evenso
| evenso a răspuns:

Sigur nu seara, de regula la pranz sau daca chiar vrei dimineata, daca mananci seara dupa ora 18 se va depune.

| unknownn a răspuns:

Cand ti se face foame. Daca mie mi se face foame la ora 23:00, stau pana dimineata nemancat ca vezi doamne ma ingras? Poate sa ti se faca la 08:00 foame, nu mananci pana seara ca te ingrasi?
N-am inteles-o p-asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă vrei să nu te îngrași, evită să mănânci paste! Dacă trebuie să mănânci totuși, e de preferat să le mănânci dimineața. Pe http://zinnaida.ro/ găsești câteva rețete de paste.

| Deyutza1039 a răspuns:

In nici un caz seara! Pentru ca dormi cu stomacul plin si el toata noaptea va digera nu va sta linistit si atunci se pun kilogramele pe tine! funda?

| Peter28 a răspuns:

Dimineata. Pentru ca seara nu are asa de mult timp ca sa le digere

| Websters a răspuns:

Cel mai bine este sa il mananci dimineata pentru ca atunci corpul are cel mai mult nevoie de mancare si asa nici nu o sa te ingrasi.

| AmZisCaMaJocCuTine a răspuns:

Preferabil de mancat ar fi dimineata -> mai faci o miscare mai mergi una alta se mai duce dar seara ramane in stomacel happy

| sweetjolly a răspuns:

Dimineata. In timpul zilei consumi caloriile care se depun:p

| udp a răspuns:

Mananca-le la pranz. N-or sa te ingrase, pentru ca organismul consuma mai multa energie pana seara, mai ales daca ai si ceva activitate, pe cand daca le-ai manca seara, mai faci ce mai faci apoi te culci, organismul intra intr-un fel de stand-by si asa n-o sa mai consume toate caloriile alea pe care le-ai consumat..si asa se produce ingrasatul, pentru ca daca nu sunt consumate, sunt depozitate. sper c-ai inteles si ca-mi dai funa, desi nu stiu ce e si cu ce se mananca laughing

| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Dimineata nu se mananca paste si nici seara nu e bine...La pranz trebuie sa le mananci dar cu limita.Cam 50 de gr.Le cantaresti inainte sa le pui la fiert.

| suzan a răspuns:

In nici un caz seara de obicei nu e bine sa mananci niic seara dupa ora6 deci mai bine amiaza