| roxanaaa a întrebat:

Care e faza ca te "ingrasi " daca mananci seara?laughing eu una mananc si la 9 seara chiar 10. si nu ma ingrasi deloc.

Răspuns Câştigător
| LauraFll a răspuns:

Faza e ca si eu mananc tot asa seara. cand vin de afara pe la 9-10 dathinking nici eu nu ma ingras
estem boss.rolling on the floor)

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

Depinde de metabolismul si de varsta fiecaruia. Acum nu te ingrasi, dar peste ani vei vedea cum se depune. Ideea e nu neaparat ca te ingrasi daca mananci seara, ci faptul luatul meselor tarzii, impiedica o buna digestie, intrucat suntem tentati sa ne culcam aproape imediat dupa ce am mancat. Ori doctorul spune ca cel putin o jumatate de ora sau o ora sa nu stam in pozitie culcat dupa ce am servit masa. Deci, in concluzie, nu este indicat sa ne culcam cu stomacul plin!