| anonim_4396 a întrebat:

Care carne ingrasa cel mai rau?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Surprinzator dar carnea de oaie este cea mai grasa dintre pui, vita, porc, curcan, peste.

11 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai cu cat e mai grasa cu atat... e mai rau. Pestele singur e bun. Carnea (chiar si cea de pui, daca e cu pielita, are multe calorii si grasime). In general prepararea carnii ar trebui sa fie mai degraba fiarta si fara grasime. Dar mai gustoasa?!

assiris
| assiris a răspuns:

De porc si in general carnea grasa
Cu exceptia pestelui chiar daca e gras

| carmen_9743 a răspuns:

Cu siguranta carnea pe gratar nu ingrasa daca n-are cartofi langa ea

tundenana
| tundenana a răspuns:

Carnea in sine nu ingrase... conteaza mult cu ce o consumi... daca consumi orice fel de carne cu salata nu ingrasa... combinatia cea mai rea e carne cu cartofi... in schimb mezelurile sunt cele care ingrasa cel mai tare... contin diferite e-uri care ingrasa (pe langa celelalte efecte nocive organismului)...si contin zahar despre care nu trebuie sa zic ca ingrase...

| mihalitza a răspuns:

Carnea de porc, unde mai pui ca este si mai greu digerata de stomac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carnea de porc, carnea de oaie, chiar si carnea de pui-gaina daca se gateste fara sa fie curatat de piele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. Rrrrrrrtttttttt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... din cate stiu eu, km toate...nu's ink specialist in mancaruriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carne de porc am mancat da nu ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| Trandafir_Valy_Si_Larysa_1992 a răspuns:

Carnea de porc cred eu ca nu este cea mai sanatoasa pentru o siluieta de invidiat