| Gustos.ro a întrebat:

Care dintre voi iau micul-dejun zilnic si care sar complet peste aceasta masa?

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stiti ca din totdeauna am stiut ca aceasta masa este foarte importanta si tocmai de aceea nu sar niciodata peste micul dejun. Dupa ce vin de la sala, imi reincarc bateriile cu un ou fiert, sau o salata de rosii, sau cu o branzica fagaras si chiar am o zi sau 2 cu cereale cu lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua.
Stiu ca aceasta masa are un foarte important rol pentru sanatate si in alimentarea "bateriilor" pentru restul zilei.
Tocmai de aceea nu sar niciodata peste aceasta masa si o tratez cu f mare grija. Paine toast, oua (fierte sau prajite), branzica fagaras si cereale de 2 ori pe saptamana, si salatele de rosii acum in plin sezon.

| 01111975 a răspuns:

In fiecare dimineata la cafea, imi iau micul -dejun.Acesta consta intr-un senvis cu branza, salam si gogosar sau alta leguma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cursul saptamanii micul dejun consta in mancare gatita sau oua (la 06; 00) iar in week-end sendvisuri si cafea

| adeana a răspuns:

Prefer sa ma trezesc cu jumate de ora mai devreme si sa mananc, altfel nu sunt in stare de nimic. Plus ca daca mananc acasa, salvez niste bani si mananc si sanatos. In oras nu ai foarte multe optiuni: covrigi, merdenele, gogosi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totdeauna iau micul dejun si daca poate sa fie unul copios, nu ma deranjeaza deloc, ba din contra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sar niciodata peste micul dejun, mai ales ca acum astept un bebe. Dar nici inainte de a ramane insarcinta nu evitam micul dejun, peste cina se mai intampla sa sar.

| gabitzamax a răspuns:

Eu imi iau micul dejun, dar nu-l iau prea devreme big grin, pentru. ca-l iau la birou, intotdeauna! Acasa nu am timp de asa ceva, abia reusesc sa ma conving sa ma trezesc si intotdeauna plec pe fuga, asa ca... mic dejun la birou, pe la 9.30-10.30, depinde de treburi. De obicei nu rezist fara mic dejun, oriunde as fi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare dimineata iau micul dejun cu fetita mea de 1 an si 9 luni deoare ce ea trebuie sa mance. Eu as putea sa renunt la micul dejun si chiar si la cina, dar am o pofta de mancare cat doi.

| Andreeagen a răspuns:

Eu servesc direct pranzu k de. daca pe ala il apuc:d

| potpal a răspuns:

Eu mananc in fiecare dimineata acasa, inainte de a pleca la serviciu.

| hândel a răspuns:

Eu niciodata nu mananc dimineata, si nu c-as tine dieta, dar nu simt nevoia sa mananc dimineata. De obicei dupa ora 14 mananc. Am un program haotic.

| Dan a răspuns:

Eu iau zilni dejunu, mai ales consum miere de albine.

| gabitza05 a răspuns:

Eu nu trec niciodata de micul -dejun... daca as trece m-as simti slabita toata ziuahee hee

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu nu as vrea sa-l sar, dar daca ma trezesc pe la 12 ce sa fac? blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau micul dejun in fiecare zi.

| adisor a răspuns:

In vacanta, da, iau micul dejun si cand sunt libera dimineata, in rest ma vad obligata sa il "sar", dar sunt constienta ca este vital pentru. organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar complet

| madamanu a răspuns:

EU sar zilnic peste micul dejun...

| 12xxxx34 a răspuns:

La scoala mananc...pentru k trebuie sa ma trezesc devreme
dar in vacanta...nu prea
prefer sa dormbig grinbig grinbig grin

| BeatriceRamo a răspuns:

Poi...cate o data uit sa il mai iau cate o data il iau dar foarte des uitlaughing si cand il iau il mananc in graba pentru ca trebuie sa ajung la sclbig grin...si in vacantalaughing pe la 11 12 cand ma trezescbig grin

| dyav0litza a răspuns:

Micul dejun? Eventual la cina

| Elena1234456 a răspuns:

Mereu sar peste micul dejun... nu e sanatos dar nu pot manca dimineata... dau iama in mancare seara sad

| taylor a răspuns:

E masa mea preferata:X dimineata mananc ca un rege, la pranz ca un print, si seara ca un cersatorbig grin

| www a răspuns:

Eu iau micul meu dejunlaughing pe la 2-3.
Mai sunt zile in care trebuie sa ma trezesc de dimineata, atunci nu il iau ca vomit dupa.

| videoblog a răspuns:

Eu mananc in fiecare dimineata. Chiar daca nu am timp, tot iau ceva de mancare in fuga.

| emi a răspuns:

Vreau in primul rand sa-mi cer scuze dar am votat stupid mai multeb raspunsuri pentru simpla afirmatie de a nu lua micul-dejun.Este mancarea cea mai importanta a zilei indispensabila, cea care iti atribuie energie sa incepi ziua pozitiv si sanatos, singura care nu ingrasa(avertisment amatorilor). Eu nu pot sari peste micul-dejun imi este de neconceput.Am avut multi ani fara sa iau micul-dejun, pana cand acum 6 ani am ajuns in fata medicului cu o gastrita ulceroasa.hmm

| cata22 a răspuns:

Eu de obicei i-au micul de jun..rar se intampla sa nu il i-au...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un proverb spune: dimineata mananca singur, la pranz imparte cu prietenii iar seara da la dusmani. Si nu spune degeaba proverbul asa.
S-a demonstrat si stiintific ca asa e mai sanatos. Si da, eu asa imi incep ziua, indiferent de ora la care o incep.

| sylvia a răspuns:

Asa este, micul dejun e cea mai importanta masa a zilei, trebuie sa fie consistent ca sa dea energie pentru toata ziua.Si apoi cafeaua de dimineata nu trebuie bauta pe stomacul gol