| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre sifon si apa minerala?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Apa minerala are ''ingredientele'' din naura daca pot sa spun asa : calciu, si alte minerale naturale. Sifonul nu este decat apa de put cu CO2 adaugat.

| Xpressurself a răspuns:

Apa minerala curge din izvoare situate peste tot in Romania, sifonul este apa plata si co2 sub presiune

| tacitacitaci a răspuns:

Sifon: H2CO3
Apa minerala: Minerale adica: Calciu, magneziu, sodiu(poti citi si eticheta de pe o sticla) si apa
Si daca te refereai la apa minerala carbogazificata, atunci si CO2 adaugat.

| CristianPreda a răspuns:

Pai depinde despre ce apa minerala vorbesti. Apa minerala este carbogazoasa sau necarbogazificata (cu si fara acid). Mie mi se pare ca sifonul este mult mai acidulat decat apa minerala, deci cred ca are mai mult dioxid de carbon. big grin