| YesOMG a întrebat:

Care e diferenta dintre apa minerala si sifon?

4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Apa Minerala e apa naturala cu diferite minerale, in care so introdus CO2 iar sifonul e apa de la robinet cu CO2 bagat in ea si care iese din sticla doar impinsa de CO2 tongue

| DarkAngelz a răspuns:

Sifonul este carbogazificat artificial
Apa minerala are CO 2 din natura
PS INDIFERENT DE ETICHETA TU BEI SIFON

| MicSiRau a răspuns:

Diferenta este ca apa minerala este apa naturala de izvor, iar sifonul este apa de put(izvor) sau de la robinet in combinatie cu dioxid de carbon si astfel iese sifonul.

| Michiko a răspuns:

Apa minerala s-ar putea sa fie carbogazificata natural iar sifonul este carbogazificat artificial big grin