| Pinkvanilla9 a întrebat:

Care e mai buna:placa de par sau peria electrica? Justificați.Eu personal caut ceva care sa îmi facă parul drept natural nu lins că și părul sinteticlaughing

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi se pare ca peria da un aspect mai natural

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă nu vrei par lins (eu îl vreau lins și de asta folosesc placa), îți recomand o perie rotativă (eu am Rowenta și îmi place mult), îl face drept dar și cu puțin volum, da aspect de par drept, lung și bogat. Trebuie sa o folosesti când parul e semiud. Nu deteriorează parul cum o face placa pentru ca nu îl prăjești ci doar îl îndrepti in timp ce îl usuci.
Peria electrică eu sincer nu ii văd rostul, arde mult mai rău decât placa pentru ca tu când iei o șuvița o îndrepta pe o parte apoi trebuie sa ii dai și pe cealaltă parte și nu numai o data, ajungi sa dai de 10 ori pe o șuvița, pe când cu placa dai de 2-3 ori.

| Pinkvanilla9 explică (pentru Bondarel99):

Peria rotativa nu am incercat niciodată, dar am văzut mai multe review-uri la perii electrice de ex.Babyliss, Remington etc.si chiar m-am mirat ce natural, drept și gros era parul după utilizare.In plus, am zis că poate este mai bună decât placa pentru ca este mai ușor de manevrat si ca nu este atât de dăunătoare.Eu o sa mai ma informez si vad ce cumpăr după.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Cum sa nu fie daunatoare daca functioneaza exact pe acelasi principiu ca si placa? laughing

| Dalmore a răspuns:

Ambele sunt daunatoare si iti transforma parul in matura dupa o perioada.

| Pinkvanilla9 explică (pentru Dalmore):

Știam că sunt dăunătoare, dar as fi vrut să cumpăr una dintre variante deoarece parul meu e deja ca o matura in mod normal, mai e și creț si încâlcit (chiar daca folosesc măști, uleiuri etc)și as fi vrut să-l îndreptez ca sa stea mai îngrijit, nu în toate părțile.

| Dalmore a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Eu am parul drept natural si as prefera sa am matura ta creata crying

| Pisica18a a răspuns:

Am si placa de par si perie electrica si dupa parerea mea placa este mult mai buna deoarece dureaza mai putin si indreapta pana si parul scurt in timp ce peria electirca mai tare iti arde parul si nici nu indreapta foarte bine.
Si placa arde parul dar iti ia mai putin sa indrepti parul asa ca e mai benefic. Cu peria electirica trebuie sa dai de mai multe ori ca sa indrepti foarte putin din par. Sper ca am fost de ajutor!

| secrrettt012 a răspuns:

Eu una ma împac mult mai bine cu placa de par. cu toate ca se spune ca arde. Dacă îți îngrijești parul si daca nu o folosesti in exces nu cauzează cu nimic.