| xFaith a întrebat:

Hei.
Acum 2 zile, m-am tuns putin mai jos de umeri, stiti, new look big grin. Problema e, ca in mod natural, am parul ondulat I don't want to see.
Coafeza, mi-a indreptat parul cu peria si cu feonul. si imi place, cum sta drept.
Credeti ca daca o sa ma fac cu peria si feonul, o sa il ard? Faza e ca nu mai vreau sa folosesc placa.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se arde asa de tare ca atunci cand il faci cu placa, dar e greu sa te faci singura pentru ca trebuie sa le manuiesti pe amandoua si mie nu imi iese niciodata laughing
Poti sa iti iei o perie rotativa care indreapta parul in timp ce il usuca si e mai practica.

2 răspunsuri:
| ioanaabt a răspuns:

Eu folosesc placa de par de foarte mult timp. Am fost tunsa si mai scurt, insa acum mi-am lasat parul sa mai creasca putin. L-am cam ars, ce-i drept, dar acum il las sa mai respire. Daca vrei sa nu il arzi, dar totusi sa il ai drept, incearca sa il faci cu peria si apoi sa mai indrepti foarte putin cu placa nu foarte fierbinte. eventual poti folosi vitamina E pentru par. recomand. happy

| AncaBlaBla a răspuns:

Folosesc aceasta metoda de demult :d si nu mi s-a ars mai deloc parul, recomand!