| lory2lory a întrebat:

Care e mancarea voastra favorita si de ce?

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Salata de legume cu ton e ceva de vis.Nu as putea sa renunt la a nu o consuma aproape zilnic.Fac orice pentru asa ceva, chiar orice!laughing

| lory2lory explică (pentru MisFit20):

Baiete,tu ai sa traiesti sigur 130 de ani, in cazul asta!

13 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Pastele cu branza sau sos de rosii, somonul la cuptor cu orez, sushi, cartofii copti, cartofii prajiti si ciocolata. Nu cred ca exista vreo explicatie pentru preferintele in ceea ce priveste mancarea- pur si simplu imi place gustul respectiv sau combinatia de alimente. In general, imi plac alimentele sarate, picante si dulci.

| măcheamăăăî a răspuns:

Cred ca Pizza picanta si ardeii umpluti.Mmm, delicios.De ce? Habar n-am, imi plac si gata happy

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei majoritatea dar imi place sa mananc in general sanatos!

| zurick a răspuns:

Carnea de vita in vin

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca am o mancare preferata, imi place orice este gatit cum trebuie, nu este gras si nu este facut din carne de porc sau vita.

| drogh a răspuns:

Am multe dar in special:
-Tochitura moldoveneasca.
-Ciorba de burta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa Tom Yum de seafood. e iute, dulce, sarata si acra in acelasi timp + ca e foarte aromata cu lemon grass, ghimbir si altele. mmmm...

| Kriss96 a răspuns:

Pizza imi place cel mai mult. Nu pot justifica de ce, dar de mica mi-a placut la nebunie si as manca zilnic. Si ca desert cel mai mult imi plac clatitele cu ciocolata.

| Fragile a răspuns:

Friptura şi cartofii prajiţi, deoarece sunt mâncăruri delicioase, însă nu consum foarte des pentru că pe cât sunt de delicioase atât sunt de bogate în grăsimi(cel puţin cartofii prăjiţi). În rest prefer ciorbele.

| pisicutzza990 a răspuns:

Hmmm...
Pe primul loc este : Pizza.
Pe locul doi : Piure cu carnati subtiri.
Pe locul trei : Oua ochiuri.
Dar mancarea preferata este : Spaghette cu sos alb.
Iar la deserturi am fooarte multe.
Nu pot sa zic de ce imi plac, pentru ca nu stiu, sunt delicioase si gustoase.

| Enciu_Natalia_1997 a răspuns:

Piure de cartofi, deoarece este usor de facut si nu imi trebuie mult timp

| RightHereWaitingForYou a răspuns:

Pastele cu sos :3... pentru ca pur si simplu imi plac happy