| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt proportiile de carne de porc si carne de vita din sarmalele in foi de vita?

8 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

80% vita si 20%porc happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu pun doar carne de vita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu pun carne de porc 30% si carne de vita 70% sa nu fie prea grase ca nu sunt sanatoase.

| borsec a răspuns:

Pune 70% vita si 30% porc, ca sa nu fie cam grase

regis
| regis a răspuns:

Intre 0 si 100%. Sunt mai multe retete decat gospodine.

| jani a răspuns:

Mai mul de por decat de vita, sarmalutele trebuie sa fie putin mai grase, sunt mai gustoase asa.

| adeana a răspuns:

Pui cat ai. daca pui mai mult de porc vor iesi mai grase. Eu pun cam 60% vita si 40% porc. sau chiar mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele de vita se fac din carne de vita, dar daca vrei sa nu iasa tari si fade, poti pune si carne de porc si un pic mai multe orez si ceapa.