| Tsukuyomi6 a întrebat:

Pentru masa musculara care carne este mai buna? de pui,de vita, somonul sau de porc?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Carnea de vita.

| SiLaS a răspuns (pentru OnuOnulică):

Iti raspund si tie ca vad ca esti total paralel cu sportul, carnea de vita are 20g proteine/100g iar carnea de curca are 24gproteina/100g+ ca si puiul are 21g proteina/100g.

| SiLaS a răspuns:

Mananca pui, curcan, vita slaba, ficatul de porc este bun daca vrei sa mananci si de porc etc.Toate tipurile de carne sunt bune.

| Syndre a răspuns:

Toate. Nu te-ai plictisi să mânânci același lucru în fiecare zi? Azi pui, mâine pui, toată săptămâna pui? Mie-mi place tonul, dar mânânc decât 2 ori pe săptămână sau nici atât. Deși în cantități diferite, carnea e oricum o sursă de proteină și nu uita că mai sunt și altele, gen lactatele.
Dacă vrei totuși să vezi, uită-te pe net la un tabel cu valorile nutriționale la toate alimentele care te interesează.

| Vladut650 a răspuns:

Nu te lua dupa toti copiii mici. Toata carnea este buna.
Pui, vita, porc, peste, curcan.
Poti consuma si porc, de ce nu? Carnea de porc este CARNE, contine proteine. Numai ceafa si carne grasa sa nu fie, poti manca muschi/cotlet. Si mananca la gratar/cuptor.

| Adiii23 a răspuns:

Carnea de vita e cea mai buna. Puiul si orice peste pentru slabit si pentru un regim.

| SiLaS a răspuns (pentru Adiii23):

Serios,puiul este bun pentru un regim, ce reaspuns imbecil mai e si asta? Carnea de vita slaba are 20gproteine/100g iar carnea de pui are 21g de proteina/100g.Nu mai da raspunsuri imbecile.