| Gustos.ro a întrebat:

Care sunt reţetele voastre preferate de paste italiene? (ex. carbonara, all'amatriciana, lasagna etc.)

Pentru inspiraţie şi idei, intraţi pe "Viva Italia!": http://italia.gustos.ro/ :)

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Oua rosii big grin

| anka89 a răspuns:

1.Carbonara

2.Lasagna

3.Pastitio

| robertpaul a răspuns:

Pastele care le mananc eu sunt:
1-paste cu peste-ton amestecate cu maioneza calve si gratucciata
2-paste cu prosciuto-maruntit si cu multa maioneza
3-paste-separat se caleste carne tocata cu usturoi,cimbru, putin bulion, iar apoi se amesteca cu pastele si gratucciata)))))am o slabiciune la aceste 3 tipuri de paste)))))

| Amorezatul a răspuns:

Carbonara

| andrul a răspuns:

Mie imi lac foarte mult cele all'amatriciana dar imi place sa inventezi retete de paste cu ce am in frigider.Si nimeni nu s-a plans pana acum ca nu sunt bune.happy

| dianaprintesa a răspuns:

Eu traiesc in Italia si nu imi plac toate felurile de paste, preferatele mele sunt carbonara, pastele cu ton si pastele cu sos de masline si suc de rosii.