| sopranaCadaverica a întrebat:

Cat inseamna 20 gr de cafea? Nu stiu cum sa masor. Nu-mi dati tabele si alte documente, spuneti strict va rog daca stiti. Mersi

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ți-e frică să nu pui 19 sau 21? crying

| KarateKid57 a răspuns:

20 ml

| RAY a răspuns:

2 lingurite de cafea

| JuliaManuela a răspuns:

Buna! Am masurat acum pentru tine si daca este vorba de cafea boabe macinata, atunci 20 de gr de cafea inseamna 4 lingurite cu varf.

| Catrice a răspuns:

O lingura. Nici cu vârf, nici prea rasa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

4-5 lingurițe.

Bula
| Bula a răspuns:

Iti cumperi un cantar electronic de bucatarie (costa cca. 25 lei) si masori cu el.
https://www.emag.ro/....../D0ZQ3FBBM
Cantarul este foarte folositor in bucatarie, merita oricum achizitionat!