| Sw33tG1rl4ever a întrebat:

Hei, daca sunt fata, am 18 ani si am 1.70 si 50 de kg cum sunt : slaba, grasa sau normala? Va rog nu imi dati tabele cu greutatea ideala sau sa-mi spuneti ca arat bine doar ca sa va dau funda, vreau strict parerea voastra, daca m-ati vedea pe strada cum ati crede ca arat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eu zic ca e bine.
Nu te stresa ca nu ai greutatea "ideala", important e sa te simti tu bine in pielea ta.
Eu zic ca ai o greutate destul de normala, din punctul meu de vedere nu ai de ce sa-ti faci griji.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Slaba. Trebuie sa umbli cu caramida in buzunar sa nu te ia vantul. Atata doar ca eu, cand eram tanar, imi placeau slabele. Nevasta-mea a fost ca tine. Acum s-a ingrasat un pic.

| MihaelaDart a răspuns:

Acum 7 ani aveam 50 de kg la inaltimea de 1.76, eu ma simteam foarte bine in pielea mea, chiar daca alti imi spuneau ca sunt prea exagerat, dar eu nu vedeam asta. Acum am 68 si vreau sa ajung la 55kg pana in septembrie. Deci tu, fiind mai micuta ca mine la inaltime esti perfecta pentru inaltimea ta. Tu sa te simti bine si nu ce trancanesc alti din gura, ignora-i.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti OK la 50 de kile, desi ar mai merge macar inca 5. Da sa vedem o poza totusi... asa si eu daca zic 1.87 si 86 de kile pare ca as fi normal spre un pic de supraponderal. Daca ma vezi pe strada zici ca sunt slab ca moartea.

| CuriousStuff a răspuns:

Putin subponderala. Cand o sa te vad pe strada o sa-ti spun si cum arati, din imaginatie pot sa te fac oricum doresc eu, asa ca nu e concludent.

| Superior a răspuns:

Pentru baieti, e ok sa fii slabuta, dar sa ai fund mare.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ai arata normala, un pic slăbuță dar normală și drăguță! Până la urmă nu contează cum arăți pe exterior, ci pe interior, dacă știu ce mă refer. Trebuie să mănânci echilibrat sa bei minim 1l de apa pe zi și sa faci mișcare, sa te menții așa de bine cum o faci acum. Ești inaltuca, frumoasa, tot ce are o fetița! Nu m-am uitat pe calculator, doar acum, scrie că ești slăbuță, eu nu cred asta, pentru că așa sunt fetele frumoase, în plus tu o să mai crești pe la 35-45 de ani sau mai repede, 19-25 deci nu îți fa griji, osul e inca in dezvoltare.

| Superior a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Ai dreptate,exteriorul nu conteaza niciodata,daca e frumoasa la interior (sa aiba inima frumoasa, plamanii curati, si ce era aia, sufletul? ah da, sufletul bun), exteriorul nu conteaza :)))
https://www.google.ro/......ps?/search

Sa stii ca tipa asta e frumoasa pe interior, dar nu are pe nimeni. Cauta-i tu sot :)

| GeorgeBerbec a răspuns:

E as zice ca esti destul de ok dar daca ai mai lua pe tine 10 KG nu ai arata deloc grasa. Daca ne-ai putea da o poza/Facebook-ul tau sa zicem pe de-a dreptul...

| DELFINI a răspuns:

Lol, arăți fooarte bine, după mine ești normala spre slabută :p happy