Întrebare recomandată | dany248y a întrebat:

Ce as putea manca dimineata la pranz si la cina,un meniu mai sanatos, fara retete sofisticate. funda+vot

Răspuns Câştigător
| ZvT a răspuns:

3 lucruri trebuie sa tii minte despre o alimentatie sanatoasa.

1.Bea apa dimineata imediat ce te trezesti pe stomacul gol, cat mai multa
2.Mananca fructe pe stomacul gold
3.Nu manca animale moarte. Mai ales din comert care sunt injectate cu hormoni de crestere si hranite cu furaje de proasta calitate.

| dany248y explică (pentru ZvT):

Cel mai bun raspuns!

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macaroane cu branza, restul nu conteaza

| Melcul a răspuns:

1 cana de lapte cu fetine biscotate.

| DomnulFantastic a răspuns:

Cartofi prajiti, paine prajita, oua fierte ect. laughing

| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna. Dimineata poti manca doua oua fierte cu o rosie si putina branza saau fulgi de porumb cu iaurt degresat. La pranz piept de pui la grătar cu cartof copt sau cu salata, iar la cina pâine integrală cu salată de ton. Pupici

| Andrei1000super a răspuns:

Dimineata poti ca sa mananci paine prajita cu gem, o ciocolata calda, niste furcte : banane, mere etc.
la pranz poti ca sa mananci un peste un pui niste cartofi prajiti.
la cina ti-as recomanda cel mai mult piure cu ce vrei tu pulpa, carnati etc. sau daca mai vrei ca sa mananci niste spaghete

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Oua prajite

| MariaMikaelson a răspuns:

Dimineata: mere rase ce nuca si stafide uscate...Pranz: fructe..Cina: salata fara ulei cu branzica fara multe grasimi...cam este o diete, oricum multa baftalaughing

| AndreeAnDrEyUtZa a răspuns:

Dimineata:un fruct; 2 felii de paine graham cu doua felii de somon afumat si o rosie.
Pranz: o supa ceva sau piept de pui la gratar, cuptor sau fiert(cum preferi) cu garnitura.
Cina:peste cu salata verde

| Pinti_Leon_1996 a răspuns:

Pai Dimineata ai putea incerca asa : Paine prajita cu unt si gem si un pahar de lapte, La pranz poti manca niste Peste sau Fasole, Mazare, Soia si la cina poti manca Supa, Carne, si Salata sau ceva desert

| Broscuţăă a răspuns:

Mic dejun:Un ou fiert cu 2 felii de paine prajita + 1 pahar de suc proaspat de fructe si legume (portocale, grapefruit, mere si morcovi)
O rosie si cateva ciuperci facute pe gratar + 2 felii de branza + 2 felii de paine + 1 fruct
1 iaurt simplu + 1 felie de paine toast sau 1 felie de chec facut in casa + 1 banana
1 castron de orez cu lapte/ fidea cu lapte/ gris cu lapte + 1 felie de chec sau 1 mar copt cu scortisoara
1 castron de cereale cu lapte – puteti adauga dupa bunul plac fructe uscate (curmale, caise, smochine, stafide). Cina Reţetă adaugată de
katyatl
Salata de primavara este pe calculator reteta sau Pachetele de primavara/Spring rolls Peste cu stafide, samburi de pin si pachetele cu legume si la cina Placinta de peste cu praz si creveti

| Mikasa707 a răspuns:

Ai aici o dieta strong si niste sfaturi utile, cateva retete simple: http://www.culinar.ro/......sanatoasa/
http://www.gustos.ro/......eftin.html
http://www.timpul.md/articol/meniu-zilnic---sanatos-si-delicios-42982.html
Apropo daca te intereseaza o reteta anume, cel mai bun site pe care eu ti-l recomand este http://www.gustos.ro/. Sper ca te ajuta!

| sandyboss34 a răspuns:

O salata de fructe sau biof

| Sw33t20 a răspuns:

Buna... daca vrei sa si slabesti putin mancand sanatos, eu am gasit un exemplu de meniu aici care este foarte usor http://bewoman.ro/......amana.html poate iti va fi de folos acest exemplu