| Andreea0612 a întrebat:

Voi ce mancati de obicei la mic dejun, pranz si cina?
Si ce as putea manca la cina mai sanatos, in afara de salate?
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dimineata mananc un corn cu lapte, sau oua fierte moi sau din cand in cand cartofi prajiti.
La pranz o ciorbita, dupa care obligatoriu urmeaza felul doi, de pilda:piure de cartofi cu piept de pui sau pilaf, depinde ce gatesc in ziua respectiva.
Iar la cina, savurez o felie de paine unsa cu gem impreuna cu o cana de ceai.
Te pup!

| Oanarry a răspuns:

Mamaaa ce viata echilibrata si sanatoasa duc unii oameni...mai am de invatathappy

| dyabolic a răspuns:

Http://sanatos.gustos.ro/ sper sa te ajute

| StrawBerryummy a răspuns:

Eu dimineata mananc un bol de cereale integrale sau mananc 2 feli de unt cu dulceata de capsuni, la pranz ceva mancare gatita...supa etc, la cina un iautel cu fructe sau simplu si beau un pahar cu lapte si miere, uneori il inlocuiesc cu ceai. Sper ca te-am ajutat. E o nutritie destul de echilibrata.

| bettys a răspuns:

Pizza vegetariana pregatita acasa la tine. este gustoasa si sanatoasa... seara se consuma compot, iaurturi, lapte cu cacao/ciocolata. te ajuta la un somn placut si sunt usoare. sper ca ti-am fost de folos.