| cevazacelamineintorace a întrebat:

Ce as putea sa duc de mancare la o petrecere de Revelion? Mai multe idei va rog.Multumesc Anticipat.
Funda+ votkiss

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Sarmale, salata de boeuf, aperitive: rosii, castraveti, branza, cascaval. prajituri, ciocolata, cozonac, tort. si niste suc. piftie big grin

| BeibbG a răspuns:

Pai ai putea sa aduci :
# salata de boeuf
# salata de vinete
# ciuperci cu maioneza
# prajiturele.
Chiar nu stiu ce ai putea sa aduci la o petrecere in afara de salate. Salata de boeuf si prajiturile sunt cele mai potrivite dupa parerea mea happy thinking Sper ca te-am ajutat happy Fundaa?happy kiss

| AndreiuTeUrmărește a răspuns:

Un aperitiv(rosii, salam, muschi, kaizer, sunca presata, branza, masline, icre in ardei gogosar taiat pe jumatate), si o friptura de vita cu garniturahappy... Sper ca te-am ajutat!

| Costyyysv a răspuns:

Pai, de mancare, depinde ce vrei sa faci, ce gen de petrecere. Se poate duce un platou de aperitiv rece(sunca, salam, kaizer, cascaval/branza, masline, cabanos, muschi, etcetera...), un platou de salata de beouf http://teobucatar.blogspot.com/2011/12/salata-de-boeuf.html, salata de porumb cu carne de vita http://teobucatar.blogspot.com/......vita.html, prajituri, etcetera...

| Silvana13 a răspuns:

Bauturawinking