| Gustos.ro a întrebat:

Ce carne folosesti mai des cand gatesti - pui, porc, vita? De ce?

89 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De pui pentru ca nu ingrasa big grinbatting eyelashes

| ViVi a răspuns:

Pui si peste (mult mai sanatos)

| Razvy197 a răspuns:

Porc.este mai gustoasa

| biancabellaa a răspuns:

Pui.Pentru ca e mult mai buna decat porcul si vita si nu ingrasa chiar atat de mult ca porcul si vita

| marcflo a răspuns:

Porc... imi place in special ceafa de porc la gratar, mai suculenta asa nu foarte prajita. Din oras, deci negatit de mine imi place cel mai mult puiul. cel mai mult aripioarele cu fulgi de porumb. Apropo. uite si reteta aici: http://barbablu.ro/fripturi/aripioare-cu-fulgi-de-porumb/

| lille a răspuns:

Cel mai mult imi place cea de porc pentru ca e mai grasa si atunci cand este gatita e mai suculenta, dar asta nu inseamna ca si consum foarte multa carne de porc, ba chiar foarte rar mananc aceasta carne. Cel mai des mananc carne de pui si peste pentru ca e mai sanatoasa, si uneori carne de curcan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pui.Nu ingrasa si e cel mai sanatos tip de carne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc si vita... P. S. Carnea de pui contine mai multa grasime decat cea de porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pui, pentru ca e mai sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui zi de zi, peste de 1-2 ori pe saptamana, vita si porc (functie de meniu (sarmale, musaca )), miel la PASTE, si cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui, peste, porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curcan şi pui, dar şi peşte (când este prins de mine e şi mai bun). Mulţumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui aproape 100 %.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui, este mai gustoasa si se prepara usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui - fiindca e gustoasa, nu e "grea" si se gateste repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui si vita, sunt mai slabe in grasimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pui, se prepară ușor, are puține calorii și mai este și sănătos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui. E cea mai convenabil la pret (Londra)si ne place.Am prefera peste cateodata dar e super scump sau nu am gasit noi locul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui, pieptul de pui, nu are grasime si exista zeci de retete delicioase cu piept de pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde dde afectiuni si de ceea ce iti place. Eu gatesc pui - pentru sanatate sau porc - gustos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea de vita e cea mai sanatoasa dintre cele mentionate, iar cea de porc e cea mai toxica.Asta,pentru ca vaca este un animal destul de curat care nu mananca orice, si nu bea apa de oriunde, pe cand porcul mananca si...stii tu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Qm frate se salveaza asta k ma enerveaza rau crying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste, deoarece e mult mai sanatos si e foarte gustos. Carnea de porc si vita nu imi place iar de pasare m-am saturat dar de peste niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui degresata
Are maiun continut mai mic de grasimi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui. Este mai sanatoasa si mai usoara. Porc si vita rareori.