| Gustos.ro a întrebat:

Ce carne folosesti mai des cand gatesti - pui, porc, vita? De ce?

89 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Pui si peste... ( nu are atata grasime )

| Brigitta a răspuns:

Pestele imi place cel mai multhappy
Apoi porcul (stiu ca nu e bine) happy Si curcanulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pui.Nu ingrasa si e cel mai sanatos tip de carne

| CrucifiedCountess a răspuns:

Pui...porc...peste(numai cod)

| flori_8244 a răspuns:

Pui. E o chestie de gust personal.In zilele noastre toate tipurile de carne nu sunt sanatoase asa ca fiecare cu preferinta sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc si vita... P. S. Carnea de pui contine mai multa grasime decat cea de porc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Familia mea consuma mai des carne de pui (curcan ) si peste, urmeaza carnea de vita si foarte putina carne de porc (in perioada sarbatorilor de iarna). Motivul este ca nimeni din familia mea nu agreaza grasimile pentru ca nu sunt sanatoase pentru organism.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Criticule, carnea de pui contine multa grasime daca o consumi cu piele, pieptul de pui fara piele fiert sau gratar pus alaturi de legume e super...incearca si tu...

| mms a răspuns:

Pui, vita - e mai sanatoasa. Niciodata de porc...

| JustMeFlory a răspuns:

Pui-nu imi prea place carnea de porc, si nici cea de vita.

| Ea a răspuns:

Pui... pentru ca este cel mai sanatos. Porc si vita foarte rar...

auran
| auran a răspuns:

Pui si vita - pui pentru copii (altceva nu le place - eventual peste), vita pentru noi astia mari (este gustoasa si merge bine cu un pahar de vin rosu) si rareori porc (doar eu - as acu putina grasimuta, gen ceafa a la Nikita)

| Klara a răspuns:

Mult, mult pui si peste. Niciodata porc. Rareori vita sau miel (mielul doar de sarbatori)

| getty a răspuns:

Porcul desi stiu ca nu e sanatos

daniela
| daniela a răspuns:

Pui - pare mai usor de digerat si gatit

| monica_8936 a răspuns:

Porc

| cojo a răspuns:

De pui... are mai putin colesterol

| pepe a răspuns:

Pui si peste. Am doi copii mici si pentru ei celelalte sunt prea grele la stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pui, pentru ca e mai sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui zi de zi, peste de 1-2 ori pe saptamana, vita si porc (functie de meniu (sarmale, musaca )), miel la PASTE, si cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui, peste, porc.

| matura a răspuns:

Folosesc carnea de pui si vita. Mi se pare ca sunt carnuri mai usor de digerat si mai sanatoase.

| vesela a răspuns:

Carne de pui pentru ca se prepara repede.Insa cea mai gustoasa carne de pasare e cea crescuta la curte! Iese o supa buna!

| vesela a răspuns:

Carnea de pui pentru ca e gustoasa si se prepara repede.
Duminica pregatesc supa de pasare crescuta la curte cu taitei facuti in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curcan şi pui, dar şi peşte (când este prins de mine e şi mai bun). Mulţumesc.

| psiholoaga a răspuns:

De niciun fel, nu mananc carne.

| inna a răspuns:

Piept de pui si de peste, sunt mai usor de digerat, putine grasimi si mi se pare mai gustoasa carnea alba tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui, este mai gustoasa si se prepara usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de pui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui aproape 100 %.