| LoveMusic a întrebat:

Ce ceaiuri vă plac? Mie: ceaiurile de fructe toate şi ceaiul verde şi negru. Vouă? happy

10 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Şi mie. Ceaiul verde e foarte sănătos, să ştii. E şi diuretic bun. Şi toate ceaiurile de fructe, da. Preferatele din categoria asta sunt de coacăze negre, de fructe de pădure. Din păcate, ţin să - ţi spun că ceaiurile de fructe strică dinţii. sad. Ceaiurile de portocale, lămâi, fragi sau coacăze negre conţin acizi care atacă emailul dimţilor dacă sunt consumate regulat timp de 4 luni. Dinţii devin sensibili la rece şi se pot sparge. Îţi spun din proprie experienţă, de - abia pot mânca îngheţată. sad.

| claudiea79 a răspuns:

Imi place ceaiul de macese si de visine; de portocale; beau ceaiuri zilnic nu pot trai fara ceaiuri.

Răspuns utilizator avertizat
| emy a răspuns:

Ceaiul de tei, musetel, menta, fructe de padure.Cam astea.

| Ralux a răspuns:

O, nu am multe preferinte-imi plac cele de plante- cele de fructe si cu toate aromele specifice nu le prea incerc deoarece stiu ca nu sunt sanatoase
-cum spuneam imi plac ceaiurile de plante cum ar fi: ceaiul de tei, musetel, menta, sunatoare etc.
@giuly - care e ceaiul de bebelusi?

| dulcik a răspuns:

Imi plac diverse ceaiuri, de lamie, portocale, trandafir, ghimbir, ceai verde, rosu, capsuni, cirese, de soc, etc da preferatu meu este cel de trandafir.

| Tourniquet a răspuns:

Ceaiul verde... m-am saturat de EL! Am baut la ceai verde cand am mancat maioneza rolling on the floor (cine-mi stie povestea o stie smug) de m-am saturat. Dar tot mai beau din cand in cand big grin

Ceaiurile care-mi plac : ceaiurile de fructe de padure, ceaiul negru, ceaiul de musetel. Preferatul : ceaiul de fructe de padure :d

| bfvhjcv a răspuns:

Ceaiul de menta, lamaie, fructe de padure, rodie, ceaiul negru si toate celelalte ceaiuri cu fructe

| beka a răspuns:

De menta:X