| Ofiintă a întrebat:

Ce deserturi va plac?

Răspuns Câştigător
| butterfly95 a răspuns:

Crema de zahar ars. E foarte buna si usor de facut!

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cele sărace caloric, ca să pot savura mai mult.
Pa, pa.

| Ofiintă explică (pentru Legiuitoarea):

Ai putea da un exemplu de desert pe care il consumi?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ofiintă):

Bună din nou.
Înghețata simplă, zeamă de fructe amestecată cu cuburi de gheață și felii de lămâie.
Pa, pa.

| Ofiintă explică (pentru Legiuitoarea):

Se pare ca esti la dieta.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ofiintă):

Bună.
Nu, știu să mănânc! Consum orice, dar tot ce are valoare calorică mare o fac cu moderație.
Pa, pa.

| Ofiintă explică (pentru Legiuitoarea):

Te pot invidia pentru acest stil de alimentatie, din moment ce eu cad prada dulciurilor si diverselor alimente care contin carbohidrati doar pentru ca sa-mi rasfat papilele gustative fara a ma gandi la consecinte plus ca nu o fac cu moderatie, niciodata nu ma pot opri din mancat dulciuri chiar daca uneori simt ca explodez.

auran
| auran a răspuns:

Poate ca ar trebui sa mananc ca si Legiuitoarea dar, ispita nu ma lasa - cremsnit, prajitura cu crema de lamaie, ciocolata de la Ikea si clatite cu dulceata

| Ofiintă explică (pentru auran):

Nici eu nu ma pot opri tentatiei, mai ales ca sunt o pofticioasa si nu ma pot opri din mancat dulciuri, si ciocolata este buna din cauza glucidelor dar consumata moderat, un cubuletz pe zi dar eu care o consum toata tableta... no comment, respect pentru cei care se pot abtine la fel ca si Legiuitoarea

| KellyGreen a răspuns:

Papanasi, cremsnit si clatie si mai imi plac si placintele de mre care la face bunica mea.

| Tourniquet a răspuns:

Prăjitura "Mușuroi de cârtiță", plăcinta de mere, checul, profitelor.

| măcheamăăăî a răspuns:

Torturile :X

| positivity a răspuns:

Ciocolata de casă.

| Delicacy a răspuns:

Vişinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondele cu sampanie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Torturile de ciocolata, inghetate, cremsnit etc.
Te pup!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cele comestibile.

| xBya a răspuns:

Imi place desertul Sahara, tie?

| papusica987 a răspuns:

Clatitele cu banana, biscuite si nutella:X

| Addaa1998 a răspuns:

Papanasi, puturcai clatite, placinte orice prajituri, musuroiul de cartita preferabil! Si etc!
Dar tie?
Funda?

| Dolofănica a răspuns:

Păi, de obicei un suc natural de portocale, dar, mai rar, merg la un magazin numit INAN și cumpăr o prăjitură și o ciocolată caldă sau un ceai. Dar de ce mă întrebi?

| sweettkarina97 a răspuns:

Orice cu ciocolata. nu conteaza ciocolata sa fie. tie?

| Ofiintă explică (pentru sweettkarina97):

La fel, si pentru mine ciocolata e baza, de la tortul de ciocolata pana la inghetata, bilutele de ciocolata dar in afara de asta imi mai place cremsnit, clatitele cu finetti, placinta de mere...

| sweettkarina97 a răspuns (pentru Ofiintă):

Si mie imi place placinta cu mere. am uitata sa scriu. scuze

| Shiatat a răspuns:

Mie imi place tortul.
Funda te rog!

| Lighto a răspuns:

Cu multe fructe si cu multa ciocolata

| IonuTzz19 a răspuns:

Clatite cu nutella :X:X
crema de zahar ars
tort de ciocolata
prajitura briana

| Pink_Byby_1998 a răspuns:

Savarina cu frisca tongue si salata de fructe :* sau tort de ciocolata :*

| ツDyAツ a răspuns:

Tiramisu :X

| Sorana97 a răspuns:

Tie iti place Cacat cu prune

| Elenuta213 a răspuns:

Papanasi,profiterol,gogosi,tort de inghetata etc.

| biencytzadeea a răspuns:

Ecler