| DanielMister a întrebat:

Ce diete pentru slabit (pentru copii) stiti?

Răspuns Câştigător
| Minerva268 a răspuns:

Cel mai indicat pentru copii sunt exercitiile sportive. Cate 25-30 genoflexiuni si abdomene, alergare usoara si multer altele. Fa mult sport si vei reusi! Te mai pot ajuta fructele... incearca sa nu te mai apropii asa de mult de carnewinking Mult succes!

7 răspunsuri:
| DeeaDLove12 a răspuns:

Depinde daca esti adolescent nu stiu ce dieta sa iei daca esti copil copil nu trebuie sa tii dieta corpul e in crestere si are nevoie de proteine

| alexpr2000 a răspuns:

Si eu vreau sa slabesc
eu fac cam asa fac de 2 ori pe zi 8 min abs (gasesti pe youtube)
si manank multe fructe, fara carne
si joggingwinking

| MonsterBunny a răspuns:

Cea cu grapefruit. E minunat de eficienta. In fiecare zi mananci cate un grapefruit. Sau faci ce-am facut eu. Am inceput miercuri sa fac 20 de abdomene seara sau dimineata si azi ma durea rau burta si nu stiam de ce. L-am intrebat pe varul meu (care e atletic) si mi-a spus ca mi se formeaza muschii. O sa-ti fie cam greu daca nu esti un sportiv innascut dar o sa reusesti

| DanielMister explică:

Mersi de raspunsuri...am primit niste sesizari ca sunt gras.Eu sincer nu cred asta, adica am 10 ani si 30 kg...

| Mehh a răspuns (pentru DanielMister):

30 kg la 10 ani e bine...Dar depinde... Daca arati putin gras(plinut), poti incerca sa faci exercitii zilnic si cateva abdomene, apoi mai multe si tot asa si sa ai putin grija la ce mananci(nu dieta). Daca ti se pare ca esti OK, atunci foarte bine, nu te schimba!

| abbeydudaa a răspuns:

Nu mananci dupa 6 si incearca sa renunti la paine...si mult sportwinking

| Duddis a răspuns:

Eu sunt de părere că, copiii nu trebuie să ţină diete şi cure de slăbit.
Dacă copilul are o greutate mult peste medie, ar fi bine să meargă la doctor, la un nutriţionist, părerea mea.