| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Ce diete de slabit usoare stiti? si in cat timp slabesti? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Eu o respect pe asta acum: http://www.acasatv.ro/......eftin.html

| andrei1237 a răspuns:

Cu kinoa si fasole verde.Cam in 3-4 saptamani.

| MiruD a răspuns:

Mananci des si cate putin.
Nu mananci dupa ora 7.
Nu mananci carne, prajeli etc.
Faci mult sport.
Fundita? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru MiruD):

De ce sa nu manance carne?

si de ce naiba sa nu mananci dupa ora 7?

Astea sunt sfaturi de oameni care nu s-au documentat in viata lor.

Daca nu va duce capul, NU MAI DATI SFATURI.

Eu am slabit 18 kg mancand MEREU dupa ora 19 ( chiar si dupa ora 21 ) si mancand variat, DAR mancare neprocesata + mult sport.

| LaviniaAC a răspuns (pentru Cosmin86):

Sigur, ideea este sa nu mananci cu 2-3 ore inainte sa te culci.
Insa daca tu adormi la 2 noaptea nu are sens sa stai flamand de la 6 dupa amiaza. Vezi www.adiocelulita.ro pentru informatii interesante despre slabire, ingrasare, masa musculara, frumusete.

| MiruD a răspuns (pentru Cosmin86):

Auzi? Te-a bagat cineva in seama pe tine? Raspunsul meu ti-a fost adresat? Daca nu ii convine raspunsul meu sa comenteze Roxana, nu cei care nu au ce face si se baga in seama.
Si nu ma intereseaza cat ai dat tu jos si dieta. Ma bucur ca ai fost un obez si ai scapat de zecile de kg in plus.
Asa pot sa zic si eu de tine : Ca cine dracu esti tu sa dai sfaturi tampite, cum ca mananci noaptea, dupa ora 21. Poate la tine a functionat, la altii, NU. Si aici, fiecare raspundem din punctul nostru de vedere, si din experientele noastre(ele fiind diferite, normal), iar cel care pune intrebarea nu are decat sa citeasca toate raspunsurile si sa aleaga ce i se pare bun.
La mine a functionat si inca functioneaza dieta care eu i-am propus-o Roxanei, si am un organism sanatos. Cumva ai stat cu mine in casa sa vezi ce fac eu si cum fac? Sa-mi zici tu mie ca nu ma documentez si ca nu ma duce capul? NU. Asa ca, vezi-ti de treaba ta, si nu mai pune comentarii(negandite si fara cap) la raspunsurile mele!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MiruD):

Da, din experienta ta tampita happy

normal ca functioneaza, si sa-ti tai un picior functioneaza, cantarul apare mai putin

esti genul careia ii e LENE sa se documenteze si recomanda sfaturi tampite, vezi ce a zis si Lavinia mai sus, conteaza sa mananci cu 2-3 ore inainte de culcare, INDIFERENT DE ORA ( dar pentru unii INCAPABILI sa gandeasca, trebuie sa manance la o anumita ora )

| MiruD a răspuns:

Esti genul de persoana care e prea prost ca sa stea in banca lui! Hai scuteste-ma si baga-te mai putin in seama. Suferi ca nu te baga nimeni in seama? Du-te la cimitir!winking
Mesajul asta e pentru Cosmin86, care mi-a trimis mesaj si m-a jignit. si dupa mi-a dat ignore, pentru ca nu mai avut sange in p**** ca sa vorbeasca cu mine. I-a fost frica! Mori!

| RaluMik0 a răspuns:

Dieta. Sora mea manca doar fierturi si in 1 luna a slabit cam vreo 5-6 kg happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaluMik0):

Dietele sunt bune sa-ti strici sanatatea

E stupid sa mananci doar fierturi

| Ioan_Adrian_1988 a răspuns:

Sportul e cea mai buna dieta