| Akarisu a întrebat:

Ce fel de paste preferati?

Răspuns Câştigător
| CopilCopac a răspuns:

Cred ca s. a referit la paste mancare.adica spaghettilaughingoh go on
pai imi plac pastele carbonara si cele cu carne tocatalove struck

2 răspunsuri:
| nonsense a răspuns:

Paște sau paste? big grin

Imi place Pastele asa cum se serbeaza la noi.In strainatate sarbatorile constau in strangerea familiei in jurul unei mese si atat.La noi lumea se simte si bine pe langa faptul ca trebuie sa stai la masa. Vreau sa spun ca cu toate ca parem mai ''destrabalati'' de sarbatori in general, cred ca ne simtim mult mai bine decat daca stam in jurul unei mese si dupa ce terminam de mancat fiecare pleaca la casa lui.Asta e parerea mea.
Iar ca paste, imi plac pastele cu ton.

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare, dar nu asta din Romania, unde barbatii bea de sparg, cad pe jos, nu mai sta in picioare, femeile bolnave "cu cardiece" baga la mancarele de sparg laughing
In loc sa se respecte sarbatoarea pentru ce e, sa nu mai zic si de tinerii care-l petrec in cluburi, ca doar e mai interesant sa dai ciocna acolo sau poate ca nici n-are loc asa ceva acolo big grin